Parama

#DviratisUkrainai

Šiandien startuoja Susisiekimo ministerijos inicijuojama gerumo akcija #DviratisUkrainai. Kviečiame kiekvieną iš Jūsų, kartu su visos Lietuvos gyventojais, dovanoti dviračius Ukrainos žmonėms iki – simboliškai mūsų tautai taip svarbios – kovo 11 d.

Akcijos metu dovanosime naujus ir naudotus (be didelių defektų) dviračius, skirtus tiek suaugusiems, tiek vaikams. Ukrainiečiams taip pat reikalingi dviračių aksesuarai bei kitos jų dalys – šalmai, liemenės, atšvaitai, žibintai ir bagažinės.

Akcijos ašimi dviračiai pasirinkti ne šiaip sau. Ši transporto priemonė ukrainiečiams šiuo metu išskirtinės reikšmės. Dėl Rusijos sukelto karo didelė susisiekimo ir energetikos infrastruktūros dalis Ukrainoje yra sunaikinta. Automobiliams, viešojo transporto priemonėms daugelyje vietų nėra tinkamos infrastruktūros, dalis viešojo transporto yra perduota žmonių evakuacijos organizavimui.

Dviračiams tuo tarpu nereikia ypatingos infrastruktūros, degalų ar kitų energetinių resursų. Šia mobilumą užtikrinančia transporto priemone naudojamasi ištisus metus. O judėti ukrainiečiams, ypač – gyvenantiems kaimiškose vietovėse, reikia daug – minti į didesnius miestelius ar miestus maisto, vandens, kitos humanitarinės ar medicininės pagalbos.

Kviečiame visus Susisiekimo ministerijos kolegas nedidelėmis pastangomis drauge sukurti didelį stebuklą. Akcija #DviratisUkrainai vyks iki kovo 11 dienos. Sukakus šiam terminui, atliksime techninę dviračių apžiūrą ir organizuosime logistikos grandinę į Ukrainą.

Džiugu, kad šiai iniciatyvai su Susisiekimo ministerija vienijasi didžiausios Lietuvos susisiekimo sektoriaus įmonės bei socialiniai partneriai, savivaldybės.

Dviračių priėmimas vyks 25 taškuose visoje šalyje. Jų sąrašą ir daugiau informacijos rasite nuorodoje -> https://sumin.lrv.lt/lt/naujienos/dviratisukrainai-susisiekimo-ministerija-kviecia-dovanoti-dviracius-ukrainieciams