Europa, Infrastruktūra

ES dviračių strategija: svarbus žingsnis į priekį

Europos Parlamento Transporto ir turizmo komiteto nariai balsavo už rezoliuciją dėl ES dviračių strategijos rengimo. Rezoliucijoje raginama iki 2030 m. Europoje padvigubinti dviračiu nuvažiuojamų kilometrų skaičių ir gerokai padidinti paramą važiavimui dviračiu visoje Europoje. 

Didžiausia pažanga pasiekta kuriant ES dviračių strategiją, kai Europos Parlamento Transporto ir turizmo komitetas sausio 31 d. balsavo už rezoliuciją dėl ES dviračių strategijos rengimo.

Žvelgiant iš mūsų narių perspektyvos, svarbiausi Komiteto priimtos rezoliucijos projekto akcentai yra šie:

  • Važiavimas dviračiu turi būti pripažintas visaverte transporto rūšimi
  • Dviračių reikšmės pripažinimas ES žaliajame plane
  • Europos Komisija parengs Europos dviračių strategiją, kurios tikslas iki 2030 m. padvigubinti Europoje nuvažiuojamų kilometrų skaičių.
  • Ženkliai padidintos investicijos į dviračių infrastruktūrą ir PVM tarifų dviračiams mažinimas
  • Regioninės ir vietos valdžios institucijos privalės labiau įtraukti važiavimą dviračiu į judumo mieste planus ir turės numatyti geresnę dviračių bei kitų transporto rūšių sinergiją
  • 2024-ieji bus paskelbti Europos dviračių metais

Rezoliucijoje taip pat raginama imtis svarbių priemonių dviračių pramonei ES remti ir plėsti.

ECF (Europos dviratininkų federacija) kartu su partneriais, įskaitant Cycling Industries Europe ir Europos dviračių pramonės konfederaciją, priimti išsamią Europos dviračių strategiją. Ši komiteto priimta rezoliucija atspindi daugelį ECF ilgalaikių tikslų ir yra svarbus žingsnis siekiant išlaisvinti didžiulį dviračių potencialą.

Pagal ES dviračių strategiją, dviračiai pagrįstai prilygtų kitoms transporto rūšims, o tai reikštų daugiau išteklių ir finansinės paramos važiavimui dviračiu. Tai ne tik padėtų padidinti važiavimo dviračiu skaičių visoje Europoje, bet ir padėtų siekti ES ekologinių tikslų bei sutvirtintų žaliojo kurso tikslus.

Jill Warren, ECF generalinė direktorė, pasveikino priimtą rezoliucijos projektą, sakydama: „Tai nepaprastai jaudinantis žingsnis siekiant ES dviračių strategijos, kurioje dviračiai gauna pripažinimą, prioritetą ir išteklius, kurių teisėtai nusipelno.

„Mes jau seniai bendradarbiaujame su Europos parlamento nariais dėl dviračių transformacinio potencialo ir norime padėkoti visiems komiteto nariams už paramą šiam rezoliucijos projektui. Ypatingai norėtume padėkoti komiteto pirmininkei Karimai Delli ir visai jos komandai už neįkainojamą paramą skatinant dviračių klestėjimą Europoje.

Kitas žingsnis – Parlamentinis balsavimas dėl rezoliucijos per plenarinę sesiją Strasbūre vasario mėn.

Šaltinis: https://ecf.com/news-and-events/news/eu-cycling-strategy-important-step-forward