Klaipėda, Miestai

Dviratininkams siūlo tik aplinkkelius

Liepojos gatvėje, ties Svijanės ežeru, prie stulpo prirakintas baltas dviratis su užrašu „Čia žuvo dviratininkas“ primena apie saugumą kelyje visiems eismo dalyviams ir skaudžiai baksteli į Klaipėdos dviračių takų sistemos trūkumus.

Nelaimė Liepojos gatvėje įvyko rugpjūčio 3 d. Dviratininką, kuris mynė važiuojamąja kelio dalimi, mirtinai partrenkė lengvasis automobilis. Neseniai nelaimės vietoje šalikelėje atsirado savotiškas paminklas žuvusiajam – prie stulpo prirakintas dviratis, uždegta didžiulė žvakė. Greičiausiai tokiu būdu mirusįjį pagerbė artimieji.

Lietuvos dviratininkų bendrijos atstovas Klaipėdoje Saulius Ružinskas teigė nežinantis, kas pastatė dviratį, ir pažymėjo, jog tragiškas įvykis, kuriame žuvo dviratininkas, dar sykį primena apie dviračių takų sistemos spragas.

„Toje vietoje dviračių tako nėra. Šiais metais nutiesta nauja dviračių tako atkarpa nuo Dragūnų kvartalo iki Savanorių gatvės, tačiau ji nesusijungia su kitais dviračių takais. Pasiekti šį taką važiuojant iš miesto galima nebent per Girulių mišką„, – dėstė S. Ružinskas.

Iš tiesų, šiuo metu magistralinis dviračių takas iš miesto centro komplikuotai veda Herkaus Manto gatve, siūlo kirsti Šiaurės prospektą ir ties Vasaros estrada suka į Girulių mišką. Liepojos gatvėje nuo šviesoforo ties Vasaros estrada iki Dragūnų kvartalo greta važiuojamosios dalies yra tik pėsčiųjų takai – labai seni su išklibusiomis plytelėmis ir labai platūs ties Mažojo kaimelio gyvenamaisiais namais.

Kada šie takai bus tvarkomi, gal atsiras šioje atkarpoje ir trūkstama dviračių tako jungtis, pasiteiravome Klaipėdos savivaldybės administracijos Statybos ir infrastruktūros plėtros skyriaus vedėjo Valdo Švedo. Deja, tarnautojas pasakė tik tiek, kad trejų metų veiklos plane ką nors daryti minėtoje Liepojos gatvės atkarpoje neplanuojama.

„Daug kur mieste dviračių takai nutrūksta“, – faktą lyg normą įvardijo pašnekovas ir pasiūlė važiuoti vidiniais Miško, Mažojo kaimelio rajonų pėsčiųjų takais. Paklaustas, kokie yra planai sujungti nutrūkstančius dviračių takus į vientisą sistemą minimoje vietoje, V. Švedas pasiūlė patiems pasinagrinėti planus.

Klaipėdos miesto dviračių infrastruktūros specialiajame plėtros plane Liepojos gatvės atkarpoje jokių dviračių takų taip pat nėra. Dviratininkams, atvykusiems iki Vasaros estrados, siūloma planuojama vietine dviračių trasa Panevėžio gatvėje išvažiuoti į planuojamą magistralinį dviračių taką Kretingos gatvėje, o paskui vėl sugrįžti į Liepojos gatvę vietiniu dviračių taku Šiltnamių gatve. Kitas aplinkkelis – jau minėtas rekreacinis dviračių takas per mišką.

Kiek dar reikės aukų, kad planai atitiktų realybę?