Miestai, Šiauliai

Šiauliuose ir toliau bus tęsiami statybos ir remonto darbai

Purvo ir duobių Šiaulių gatvėse tik padaugės. Taip vakar vykusioje spaudos konferencijoje ironizavo Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis. Taip pat sakė nesuprantąs, kodėl naujienos, susijusios su miesto tvarkymu yra laikomos blogomis.

Duobių ir purvo neišvengsime
„Mes norime, kad darbai, kurie daromi miestui, būtų objektyviai nušviesti. Jeigu kalbama, kad bet koks miesto tvarkymas yra blogis, tai galiu patikinti, kad purvo ir duobių Šiauliuose po keturių sutarčių pasirašymo tik padaugės“, – sakė A. Bartulis.

Jis informavo, kad pasirašius naująsias infrastruktūros darbų sutartis prasidės Dainų parko pėsčiųjų ir dviračių tako statybos darbai. Projektuojamas pėsčiųjų ir dviračių takas sujungs Šiaulių teniso mokyklą ir BMX  dviračių trasą. Projektuojamo tako ilgis bus apie 750 m. Atlikti statybos darbus planuojama iki 2018 m. gruodžio 14 d. Aplinkos tvarkymo darbai, suoliukų, šiukšlių dėžių pastatymo, dviračio stovėjimo vietų stovų įrengimo darbai turėtų būti atlikti iki 2019 m. gegužės 15 d. Sutarties kaina – 183 tūkst. 624 eurai.

Kapitalinio remonto rangos darbai numatyti ir Tilžės g. tarp Aukštabalio g. ir Gardino g.  Per pirmąjį etapą, pirmuosius tris mėnesius nuo statybvietės perdavimo-priėmimo akto pasirašymo dienos ten numatomas asfalto dangų įrengimas, techninių šaligatvių įrengimas, paviršinių lietaus nuotekų tinklų rekonstrukcija ir kt. Per antrąjį etapą ten numatytas šaligatvių įrengimas, nuovažų asfalto dangos įrengimas, automobilių stovėjimo aikštelių remontas ir kt. Kapitalinio remonto rangos darbų suma 1 mln. 479 tūkst. eurų.

Laukia daug remonto darbų 
Pasirašyta ir Šiaulių miesto su asfalto danga, šaligatvių, pėsčiųjų ir dviračių takų taisymo, remonto, rekonstravimo ir statybos darbų pagrindinė sutartis. Pagal sutartį planuojamas Dainų g. (atkarpų Lyros iki Aido gatvių), paprastasis remontas. Aido g. (su šaligatviais) paprastasis remontas. Vilniaus g. šaligatvio nuo Žemaitės g. iki Vilniaus g. 210 paprastasis remontas. Vilniaus g. šaligatvio nuo M. Valančiaus g. iki Vilniaus g. 226 paprastasis remontas. Vilniaus g. nuo autobusų žiedo iki pervažos paprastasis remontas. Gardino g. šaligatvio nuo Tilžės g. iki Aido g. paprastasis remontas. Pėsčiųjų tako bendrojo naudojimo teritorijoje tarp Gegužių ir Sevastopolio g. ties daugiabučiais namais Sevastopolio g. 7, 9 paprastasis remontas. Pėsčiųjų tako atkarpos įrengimas Dainų g. tarp Lyros tako ir daugiabučio namo Dainų g. 27. Pėsčiųjų takų įrengimas nuo Žaliūkių g. iki Architektų g. autobusų stotelių „Lauko“ ir „Žaliūkių malūnas“. Sutarties kaina 1 mln. 194 tūkst. eurų.

Taip pat pasirašyta Šiaulių miesto gatvių su asfalto danga, šaligatvių, pėsčiųjų ir dviračių takų taisymo, remonto, rekonstravimo ir statybos darbų pagrindinė sutartis. Pagal šią sutartį numatytas Lyros g. paprastas remontas. Tilžės g. kapitalinis remontas. Pramonės g. kapitalinis remontas. Vytauto g. šaligatvio (nuo S. Daukanto g. iki V. Kudirkos g. paprastasis remontas). S. Daukanto g. šaligatvio (nuo S. Daukanto g. 35 iki įėjimo į lengvosios atletikos maniežą) paprastas remontas.

Dėl planuojamų atlikti statybos darbų administracijos direktorius A. Bartulis paprašė šiauliečių supratingumo: „Neturime galios, kad mums tik paliepus ir panorėjus, kitą rytą vos tik prabudus miestas būtų sutvarkytas. Norint jį sutvarkyti, reikia įlįsti į statybos aikštelę, turėti laikinų nepatogumų.“